Заказ звонка

Кнопка
*
*
+38 (044) 351-17-67

Час роботи: Пн-Пт  9-18
замовити дзвінок

Огляд і тестування стереоакустики Microlab Solo 6C

07.03.2018

Огляд і тестування стереоакустики Microlab Solo 6C

Перехід автора в світ «дорослої» мультимедійної акустики − із пластикових мініатюрних колоночок на більш солідні двосмугові вироби з корпусом із ДВП − відбувся саме разом із пристроєм компанії Microlab. Тоді, в 2006 році, вибір припав на Microlab Pro-2, які вразили як своїми розмірами, так і нечуваною до цього якістю звучання. Лінійка Microlab Solo на той момент трохи губилася на тлі Microlab Pro, але за минулі роки вона надолужила як у плані дизайну, так і в питаннях конструкції і якості звучання.

Цього разу ми розглянемо стереокомплект Microlab Solo 6C, який є найбільшим серед усіх двосмугових представників цієї лінійки. Моделі Microlab Solo 7C і Microlab Solo 9C уже з дуже великою натяжкою можна назвати настільними, а от розглянутий гість усе ще доречно виглядатиме на столі, хоча вільного простору все-таки потребуватиме чимало.

Технічні характеристики

Модель  Microlab Solo 6C
Тип  2-смугова акустика формату 2.0 з тильним розташуванням ФІ
Матеріал корпусу  ДВП, 13 мм
Частотний діапазон  55 – 20 000 Гц
Вихідна потужність  2 х 50 Вт
Викривлення  0,3% (1 Вт на 1 КГц)
Поділ каналів  55 дБ
Відношення сигнал/шум  85 дБ
Тип підсилювача  З дискретними елементами
Діаметр динаміків  ВЧ 1" (виміряно з підвісом 32 мм)
НЧ 6,5"(виміряно з підвісом 155 мм)
Входи  2 х стерео-RCA, ІЧ-приймач для пульта ДК
Габарити  210 х 270 х 361 мм
Загальна маса комплекту  13,7 кг
Довжина комплектних проводів  177 см стерео-RCA↔3,5-мм jack, 405 см акустичний кабель, 175 см незнімний мережевий кабель


Упаковка та комплектація

колонки microlab solo 6c

 Коробка, в яку упакована модель Microlab Solo 6C, має пристойні розміри й відрізняється красивою поліграфією. На передній площині міститься фото комплекту й згадування про корпус акустики, виготовлений із деревних матеріалів, двосмугову конструкцію колонок і пульт ДК в комплекті. Втім, він відмінно видний на фото.

колонки microlab solo 6c
колонки microlab solo 6c

На бічних гранях упаковки вже більше корисної інформації. Тут показана комплектація, колірне оформлення колонок і технічні характеристики, які також наведені в таблиці специфікації вище.

колонки microlab solo 6c

колонки microlab solo 6c

 Акустика надійно захищена від пошкоджень пінопластовими формами. Купол твіттера прикритий пластиковою насадкою, яку потрібно зняти перед використанням.

колонки microlab solo 6c
колонки microlab solo 6c


 У комплект поставки входить акустичний кабель із фіксаторами, кабель mini jack ↔ стерео-RCA, бездротовий пульт ДК з батарейкою й паперова документація. Кабель до пасивної колонки має роз’єми типу «банан», зручні в підключенні, які зустрічаються зазвичай в дорогій аудіотехніці.


Зовнішній вигляд і конструкція

колонки microlab solo 6c

 З одягненою захисною сіткою Microlab Solo 6C виглядає охайно та строго. Тут немає незграбних дизайнерських рішень на зразок масиву різнобарвних світлодіодів або достатку глянцевого пластику тропічних кольорів. Класичний зовнішній вигляд підкреслений бічними панелями, покритими плівкою з імітацією дерев'яної шпони.

На передній панелі, крім логотипа виробника й цифрового індикатора гучності, погляду більше немає за що зачепитися. Але це доти, поки ми не знімемо захисну сітку.

колонки microlab solo 6c

Після цього нашому погляду відкриваються два динаміки «дорослих» калібрів: твіттер діаметром 1 дюйм і басовик діаметром 6,5 дюймів. Відзначимо, що корисний діаметр дифузора НЧ-динаміка становить 116 мм, а разом із гумовим підвісом — уже 155 мм. У ВЧ-динаміка, за нашими вимірами, діаметр купола становить 27 мм.

колонки microlab solo 6c

Комбінація динаміків такого розміру («6+1») дуже популярна не тільки в мультимедійній акустиці, але й більш дорогому сегменті систем Hi-Fi. Це дозволяє впевнено програвати весь частотний діапазон, з деякими спрощеннями лише на найнижчих частотах (нижче 60-50 Гц, адже НЧ-динамік ще малуватий для низького басу) і на частоті розділу, що ще залежить від якості самих динаміків і схеми кроссовера.

НЧ-динамік має поліпропіленовий дифузор, а у ВЧ-динаміка − тканинний купол.

колонки microlab solo 6c

колонки microlab solo 6c

 На правій бічній панелі активної колонки розташувалися регулятори низьких і високих частот та гучності. Останній за сумісництвом служить і селектором входів: зміна входу здійснюється при натисканні.

колонки microlab solo 6c

На тильну сторону кожної колонки Microlab Solo 6C виведений фазоінвертор без розтруба. Його відсутність теоретично може створити проблеми із призвуками повітряних потоків, які виникають на високій гучності, але в цьому випадку такого спостерігатися не повинно. На внутрішньому отворі фазоінвертора передбачена захисна тканинна сіточка.

колонки microlab solo 6c

колонки microlab solo 6c

 Усі з'єднання активної колонки виведені на одну металеву плиту, радіатор якої також охолоджує вбудований підсилювач. Присутні два входи стерео-RCA, які перемикаються селектором на бічній панелі. Кабель живлення незнімний. Поруч розташований тумблер вимкнення. Колір усіх роз’ємів не дозволяє переплутати полярність. З'єднання пасивної й активної колонки виконане якісно: кабель із конекторами типу «банан» жорстко вставляється в роз’єм й додатково фіксується.

колонки microlab solo 6c

колонки microlab solo 6c


 колонки microlab solo 6c

Фланець кожного динаміка втоплений у корпус. Кошик басовика штампований. При цьому виробник не поскупився на ізолюючу прокладку між ним і корпусом. Сам корпус виготовлений із якісних плит ДВП.

колонки microlab solo 6c


колонки microlab solo 6c


 колонки microlab solo 6c

Усередині пристрою немає звуковбираючих матеріалів, зате на стінках приклеєні фрагменти із ДВП для зниження виникаючих резонансів.

колонки microlab solo 6c

Прогумовані ніжки піднімають акустику Microlab Solo 6C на кілька міліметрів над поверхнею столу.

колонки microlab solo 6c


колонки microlab solo 6c
 Пульт ДК дуже компактний. Він дублює усі наявні функції: регулювання гучності й тембру, вибір активного входу, відключення сигналу й живлення. Матовий сірий пластик зовсім несприйнятливий до відбитків пальців. Знизу він уже чорний, але також має практичну матову фактуру.Тестування й оцінка якості звучання

колонки microlab solo 6c

 У вимірюваній нами АЧХ виділяється в першу чергу пік на частоті приблизно 120 Гц, явно доданий для відчуття «великого басу». Таким трюком користуються багато виробників і він дійсно створює в слухача враження солідної низькочастотної складової, хоча в конкретному випадку спад на частоті 70 Гц становить уже 6 дБ. Відзначимо, що приміщення для зняття АЧХ позбавлене акустичної підготовки, але навіть у цьому випадку видна непогана рівномірність у голосовому діапазоні. Ну а вплив спаду в межах 4-8 КГц ще доведеться оцінити на слух.

При прослуховуванні записів різних жанрів найбільш сприятливе враження від Microlab Solo 6C залишилося в області високих і середніх частот. Звучання мало хорошу деталізацію, без чутного «пісочку», який ми відзначили, наприклад, в Edifier Studio 7 (R2700). Тембр був природнім. Сильного офарблення звучання не спостерігалося. Імовірно, тут і чутна різниця між аналоговим і цифровим підсилювачами.

В області голосових частот все також здалося пристойним, а от басу не вистачило. Тут ми беремо до уваги розмір НЧ-динаміка й усієї акустики в цілому. Вони немаленькі, тому ми очікували більш певне звучання в низькочастотному діапазоні. Причому мова йде не про якість (вона гідна), а саме про кількість басу. Спроби додати його регулятором тембру внесли більше гулу, так що ми радимо залишити регулятор у нейтральному положенні. Максимальну гучність усієї системи ми не назвемо дуже високою, скоріше достатньою для кімнати середніх розмірів.Висновки

У цілому акустика Microlab Solo 6C залишила позитивні враження. Приємний, строгий зовнішній вигляд без незграбних спроб «зробити красиво» створений із якісних матеріалів. У цьому випадку використовувалася ДВП, що позитивно позначається на звучанні. У комплекті поставки виділимо наявність пульта ДК та необхідних проводів для підключення акустики до джерела сигналу й з'єднання колонок між собою. В останньому випадку застосовується роз’єм типу «банан», який традиційно характерний для більш дорогих систем. Також приємно порадувала довжина комплектних проводів.

Що ж стосується якості звучання Microlab Solo 6C, то знята АЧХ і самостійне прослуховування зафіксували досить деталізоване й пророблене звучання середніх і високих частот. Бас на загальному тлі відчувається не так впевнено. Це потрібно враховувати при виборі акустики, але послухати Microlab Solo 6C у кожному разі варто, адже у своєму ціновому діапазоні колонки виступили дуже навіть впевнено.


Переваги:

* якісна конструкція;
* строгий дизайн;
* продумана комплектація, яка включає до свого складу пульт ДК;
* хороше, натуральне звучання на середніх і високих частотах.

 Недоліки:

* бас скромніший, аніж можна чекати від акустики таких розмірів;
* корпусні призвуки при використанні регуляторів тембру НЧ.Автор: Юрій Гітін 
Переклад: Олесь Пахолок

Огляд і тестування стереоакустики Microlab Solo 6C

<span style="font-size: 12pt;"><br> </span><br> <span style="font-size: 12pt;">Перехід автора в світ «дорослої» мультимедійної акустики − із пластикових мініатюрних колоночок на більш солідні двосмугові вироби з корпусом із ДВП − відбувся саме разом із пристроєм компанії Microlab. Тоді, в 2006 році, вибір припав на Microlab Pro-2, які вразили як своїми розмірами, так і нечуваною до цього якістю звучання. Лінійка Microlab Solo на той момент трохи губилася на тлі Microlab Pro, але за минулі роки вона надолужила як у плані дизайну, так і в питаннях конструкції і якості звучання.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Цього разу ми розглянемо стереокомплект <b><a href="https://microlab.ua/catalog/item/microlab-solo6c.html">Microlab Solo 6C</a></b>, який є найбільшим серед усіх двосмугових представників цієї лінійки. Моделі Microlab Solo 7C і Microlab Solo 9C уже з дуже великою натяжкою можна назвати настільними, а от розглянутий гість усе ще доречно виглядатиме на столі, хоча вільного простору все-таки потребуватиме чимало.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> <b>Технічні характеристики</b></span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Модель  <b>Microlab Solo 6C</b></span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Тип  2-смугова акустика формату 2.0 з тильним розташуванням ФІ</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Матеріал корпусу  ДВП, 13 мм</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Частотний діапазон  55 – 20 000 Гц</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Вихідна потужність  2 х 50 Вт</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Викривлення  0,3% (1 Вт на 1 КГц)</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Поділ каналів  55 дБ</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Відношення сигнал/шум  85 дБ</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Тип підсилювача  З дискретними елементами</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Діаметр динаміків  ВЧ 1" (виміряно з підвісом 32 мм)</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> НЧ 6,5"(виміряно з підвісом 155 мм)</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Входи  2 х стерео-RCA, ІЧ-приймач для пульта ДК</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Габарити  210 х 270 х 361 мм</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Загальна маса комплекту  13,7 кг</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Довжина комплектних проводів  177 см стерео-RCA↔3,5-мм jack, 405 см акустичний кабель, 175 см незнімний мережевий кабель</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> <b>Упаковка та комплектація</b></span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"><img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/9f5/9f517c1a02322397f309cff6a0c7ade3.jpg" height="629" title="колонки microlab solo 6c"><br> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Коробка, в яку упакована модель Microlab Solo 6C, має пристойні розміри й відрізняється красивою поліграфією. На передній площині міститься фото комплекту й згадування про корпус акустики, виготовлений із деревних матеріалів, двосмугову конструкцію колонок і пульт ДК в комплекті. Втім, він відмінно видний на фото.<br> </span><br> <img width="541" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/fc3/fc3561f6f18754a7df9f1af983853e6b.jpg" height="717" title="колонки microlab solo 6c"><br> <img width="538" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/ed6/ed62da1526b3b6dc9a2e37be4765cbe3.jpg" height="717" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> На бічних гранях упаковки вже більше корисної інформації. Тут показана комплектація, колірне оформлення колонок і технічні характеристики, які також наведені в таблиці специфікації вище.<br> </span><br> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/c87/c8768d85a71f88e72bd847378a25e270.jpg" height="634" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"><img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/e65/e656438ec66f99739db0316ad0708e69.jpg" height="476" title="колонки microlab solo 6c"><br> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Акустика надійно захищена від пошкоджень пінопластовими формами. Купол твіттера прикритий пластиковою насадкою, яку потрібно зняти перед використанням.<br> </span><br> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/927/927ef26d02d09020e3b43c04672014e8.jpg" height="558" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><img width="420" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/502/50297bbc2c10f7c86f171222017dc794.jpg" height="314" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"><br> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> У комплект поставки входить акустичний кабель із фіксаторами, кабель mini jack ↔ стерео-RCA, бездротовий пульт ДК з батарейкою й паперова документація. Кабель до пасивної колонки має роз’єми типу «банан», зручні в підключенні, які зустрічаються зазвичай в дорогій аудіотехніці.<br> </span><br> <br> <span style="font-size: 12pt;"> <b>Зовнішній вигляд і конструкція</b></span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"><img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/b01/b011bcab30a78ca49ade901e83efb5bc.jpg" height="469" title="колонки microlab solo 6c"><br> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> З одягненою захисною сіткою Microlab Solo 6C виглядає охайно та строго. Тут немає незграбних дизайнерських рішень на зразок масиву різнобарвних світлодіодів або достатку глянцевого пластику тропічних кольорів. Класичний зовнішній вигляд підкреслений бічними панелями, покритими плівкою з імітацією дерев'яної шпони.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> На передній панелі, крім логотипа виробника й цифрового індикатора гучності, погляду більше немає за що зачепитися. Але це доти, поки ми не знімемо захисну сітку.<br> </span><br> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/cf7/cf7cbd1eecb0338dceb57bca1646058d.jpg" height="522" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Після цього нашому погляду відкриваються два динаміки «дорослих» калібрів: твіттер діаметром 1 дюйм і басовик діаметром 6,5 дюймів. Відзначимо, що корисний діаметр дифузора НЧ-динаміка становить 116 мм, а разом із гумовим підвісом — уже 155 мм. У ВЧ-динаміка, за нашими вимірами, діаметр купола становить 27 мм.<br> </span><br> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/3d6/3d63198c01eb609e5b8f0c5d887d6b43.jpg" height="655" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Комбінація динаміків такого розміру («6+1») дуже популярна не тільки в мультимедійній акустиці, але й більш дорогому сегменті систем Hi-Fi. Це дозволяє впевнено програвати весь частотний діапазон, з деякими спрощеннями лише на найнижчих частотах (нижче 60-50 Гц, адже НЧ-динамік ще малуватий для низького басу) і на частоті розділу, що ще залежить від якості самих динаміків і схеми кроссовера.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;">НЧ-динамік має поліпропіленовий дифузор, а у ВЧ-динаміка − тканинний купол.<br> </span><br> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/d67/d6760535397da9dda97e8f7618680b94.jpg" height="424" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"><img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/0c4/0c4c879c5eb88db4ee01c5883a190901.jpg" height="476" title="колонки microlab solo 6c"><br> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> На правій бічній панелі активної колонки розташувалися регулятори низьких і високих частот та гучності. Останній за сумісництвом служить і селектором входів: зміна входу здійснюється при натисканні.<br> </span><br> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/db1/db188cdb53992898d67b66b60ce1cd90.jpg" height="476" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> На тильну сторону кожної колонки Microlab Solo 6C виведений фазоінвертор без розтруба. Його відсутність теоретично може створити проблеми із призвуками повітряних потоків, які виникають на високій гучності, але в цьому випадку такого спостерігатися не повинно. На внутрішньому отворі фазоінвертора передбачена захисна тканинна сіточка.<br> </span><br> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/153/15373d1685feeb9be81ac3ae1cfd03af.jpg" height="566" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"><img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/3a6/3a6d701770d32b773e5a4c4fdecf6050.jpg" height="476" title="колонки microlab solo 6c"><br> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Усі з'єднання активної колонки виведені на одну металеву плиту, радіатор якої також охолоджує вбудований підсилювач. Присутні два входи стерео-RCA, які перемикаються селектором на бічній панелі. Кабель живлення незнімний. Поруч розташований тумблер вимкнення. Колір усіх роз’ємів не дозволяє переплутати полярність. З'єднання пасивної й активної колонки виконане якісно: кабель із конекторами типу «банан» жорстко вставляється в роз’єм й додатково фіксується.<br> </span><br> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/acf/acfee58497ba9326373efc80c87ae19f.jpg" height="522" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"><img width="540" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/3b0/3b0ec8f4385d79d61ed6ecbe01ae0a0f.jpg" height="559" title="колонки microlab solo 6c"><br> </span><br> <br> <span style="font-size: 12pt;"> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/579/5796ff850e2b8bb25383b1bd1cd47a58.jpg" height="476" title="колонки microlab solo 6c"><br> </span><br> <span style="font-size: 12pt;">Фланець кожного динаміка втоплений у корпус. Кошик басовика штампований. При цьому виробник не поскупився на ізолюючу прокладку між ним і корпусом. Сам корпус виготовлений із якісних плит ДВП.<br> </span><br> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/550/550676ffa9efb4564665a8eafcbad3d2.jpg" height="543" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"><br> </span><img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/250/2508b943931b76800cbdb77a1751df33.jpg" height="476" title="колонки microlab solo 6c"><br> <br> <br> <span style="font-size: 12pt;"> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/45a/45ae0892034d3e95cf435ef3cc790b1a.jpg" height="476" title="колонки microlab solo 6c"><br> </span><br> <span style="font-size: 12pt;">Усередині пристрою немає звуковбираючих матеріалів, зате на стінках приклеєні фрагменти із ДВП для зниження виникаючих резонансів.<br> </span><br> <img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/155/155aec0d3f6a194396b0b1e3f0f3b41e.jpg" height="393" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Прогумовані ніжки піднімають акустику Microlab Solo 6C на кілька міліметрів над поверхнею столу.<br> </span><br> <img width="334" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/2d0/2d01f3f3e91cf6f4fb878d257d240d8c.jpg" height="716" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"><br> </span><img width="332" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/a8f/a8fa5b2fe6f65a2de2a35876313be871.jpg" height="717" title="колонки microlab solo 6c"><br> <span style="font-size: 12pt;"> Пульт ДК дуже компактний. Він дублює усі наявні функції: регулювання гучності й тембру, вибір активного входу, відключення сигналу й живлення. Матовий сірий пластик зовсім несприйнятливий до відбитків пальців. Знизу він уже чорний, але також має практичну матову фактуру.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> <b>Тестування й оцінка якості звучання</b></span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"><img width="717" alt="колонки microlab solo 6c" src="/upload/medialibrary/b94/b94579bd574e053d34bb417b22e04c15.png" height="519" title="колонки microlab solo 6c"><br> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> У вимірюваній нами АЧХ виділяється в першу чергу пік на частоті приблизно 120 Гц, явно доданий для відчуття «великого басу». Таким трюком користуються багато виробників і він дійсно створює в слухача враження солідної низькочастотної складової, хоча в конкретному випадку спад на частоті 70 Гц становить уже 6 дБ. Відзначимо, що приміщення для зняття АЧХ позбавлене акустичної підготовки, але навіть у цьому випадку видна непогана рівномірність у голосовому діапазоні. Ну а вплив спаду в межах 4-8 КГц ще доведеться оцінити на слух.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> При прослуховуванні записів різних жанрів найбільш сприятливе враження від Microlab Solo 6C залишилося в області високих і середніх частот. Звучання мало хорошу деталізацію, без чутного «пісочку», який ми відзначили, наприклад, в Edifier Studio 7 (R2700). Тембр був природнім. Сильного офарблення звучання не спостерігалося. Імовірно, тут і чутна різниця між аналоговим і цифровим підсилювачами.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> В області голосових частот все також здалося пристойним, а от басу не вистачило. Тут ми беремо до уваги розмір НЧ-динаміка й усієї акустики в цілому. Вони немаленькі, тому ми очікували більш певне звучання в низькочастотному діапазоні. Причому мова йде не про якість (вона гідна), а саме про кількість басу. Спроби додати його регулятором тембру внесли більше гулу, так що ми радимо залишити регулятор у нейтральному положенні. Максимальну гучність усієї системи ми не назвемо дуже високою, скоріше достатньою для кімнати середніх розмірів.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> <b>Висновки</b></span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> У цілому акустика Microlab Solo 6C залишила позитивні враження. Приємний, строгий зовнішній вигляд без незграбних спроб «зробити красиво» створений із якісних матеріалів. У цьому випадку використовувалася ДВП, що позитивно позначається на звучанні. У комплекті поставки виділимо наявність пульта ДК та необхідних проводів для підключення акустики до джерела сигналу й з'єднання колонок між собою. В останньому випадку застосовується роз’єм типу «банан», який традиційно характерний для більш дорогих систем. Також приємно порадувала довжина комплектних проводів.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> Що ж стосується якості звучання Microlab Solo 6C, то знята АЧХ і самостійне прослуховування зафіксували досить деталізоване й пророблене звучання середніх і високих частот. Бас на загальному тлі відчувається не так впевнено. Це потрібно враховувати при виборі акустики, але послухати <a href="https://microlab.ua/catalog/item/microlab-solo6c.html">Microlab Solo 6C</a> у кожному разі варто, адже у своєму ціновому діапазоні колонки виступили дуже навіть впевнено.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> <b>Переваги:</b></span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;">* якісна конструкція;</span><br> <span style="font-size: 12pt;">* строгий дизайн;</span><br> <span style="font-size: 12pt;">* продумана комплектація, яка включає до свого складу пульт ДК;</span><br> <span style="font-size: 12pt;">* хороше, натуральне звучання на середніх і високих частотах.</span><br> <span style="font-size: 12pt;"><br> </span><span style="font-size: 12pt;"><b> Недоліки:</b></span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;">* бас скромніший, аніж можна чекати від акустики таких розмірів;</span><br> <span style="font-size: 12pt;">* корпусні призвуки при використанні регуляторів тембру НЧ.</span><br> <br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> </span><br> <span style="font-size: 12pt;"> <b>Автор: Юрій Гітін </b></span><br> <b> </b><span style="font-size: 12pt;"><b> Переклад: Олесь Пахолок</b></span><br>

Назад к списку новостей

MICROLAB.UA